Keraamika töötuba Oma kruus.

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

12. august, kell11.00 - 14.00, Valgu Seltsimaja.

Et hommikukohv maitseks eriti mõnusalt või teed saaks naudinguga juua oma meisterdatud kruusist, siis tule ja tee ise olmale savist päris oma kruus!
Töötoas tutvume erinevate savidega ja voolimistehnikatega ning voolime savilehest kruusi, mille kaunistamiseks kasutame taimesid, või muid elemente jäljendi vajutamiseks ning värvi anname kruusile sel korral angoobidega(värviliste savidega).
Varasem savitöö kogemus pole oluline!
Juhendaja Airi Gailit on keraamikaga tegelenud pea 10 aastat ja juhendanud nii laste kui täiskasvanute töötubasid.
Osalustasu 10 eurot - sisaldab materjale, juhendamist ja hilisemat põletamist.
Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 10.augustiks tel 5691 2640, Heli Üksik

Kogukonna koosolekud

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

Hea Emmaste valla elanik ja Emmaste valla sõber. 29. mail 2014. aastal algatas vallavolikogu uue arengukava koostamise. Sama aasta sügisel viisime läbi teemakoosolekud ning viis avalikku arutelu valla eri otskondades. Meie ühise töö tulemusena valmis 2015. aastal mahukas ja sisukas valla arengukava, mis on volikogu ja vallavalitsuse tegevuse alusdokumendiks ehk määrab ära, kuhu liigume. Nüüd on paras hetk tagasi vaadata. Volikogul ja vallavalitsusel aru anda arengukava täitmisest. Ning üheskoos otsustada, kas tulevikuplaanides tuleks sihte ümber seada. Ehk valla arengukava täiendada. Samal ajal on pooleli haldusreform, mille osas Emmaste volikogu otsustas üheks Hiiumaa vallaks vabatahtlikult mitte liituda. Kergeid valikuid meil edasise osas ei ole. Arvestades minimaalselt 5000 elaniku kriteeriumit ja haldusreformi piirkondliku komisjoni sõnumeid tuleb edasi “ujuda vastuvoolu”. Emmaste vald on haldussuutlik. Vallavolikogu ja -valitsus kavatsevad taotleda Emmaste valla iseseisva haldusüksusena jätkamiseks haldusreformi seaduses võimaldatud erandit. Enne tegutsemist tahaksime teada vallaelanike arvamusi, kuidas edasi minna. Loodame, et leiad võimaluse kogukonna koosolekul osaleda, kaasa mõelda, arutleda, küsida või vähemalt kuulata. Ainult üheskoos mõeldes, arutades ja tegutsedes saame endale meelepärase tuleviku kujundada.

Kogukonna koosolekud toimuvad, algusega kell 18:
Sõru muuseumis 1. veebruaril
Valgu seltsimajas 3. veebruaril
Leisu koolimajas 8. veebruaril
Jausas, Hiiulink majas 9. veebruaril
Emmaste Vaba Aja Keskuses 15. veebruaril

 

Ühisnädal Valgu seltsimajas

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

26. novembril 11.00 - 15.00 Valgu seltsimaja avatud kõigile huvilistele
Tutvustame seltsimaja ja külaseltsi tegemisi. 
Jõulukaartide valmistamise töötuba.
Pakume kohvi ja kohvikõrvast!
OLETE OODATUD!
 
Kõigi Hiiu maakonnas toimuvate ürituste kohta saab infot SIIT!
 
 

Harju tuulikust

Kirjutas Heli Üksik on . Postitatud Mis tehtud, mis teoksil

Külaselts MUHV sai kohaliku omaalgatuse programmi 2015. aasta sügisvoorus toetuse taotlusele "Harju-Rätsepa tuuliku konserveerimiskava koostamine ning trepi ja lava taastamine". Toetuse summa on 1357 eurot ja seltsipoolne omafinantseering 164 eurot.

Toetuse abil on valminud Muinsuskaitseametiga kooskõlastatud Harju-Rätsepa tuuliku konserveerimistööde kava (Koppel Koppel Arhitektid OÜ) ja tuulikule on paigaldatud uus trepp ning plarvorm. Kuna ajalooliselt oli platvorm tagaseina laiune ja puudus piire, siis on nii tehtud ka uus platvorm. Trepi ja platvormi tööd teostas OÜ Lükkepakk.

Kuna jaanuaritormis murdusid tuuliku tiivad, siis on tellitud tuulikule ka uued tiivad, mis peaks paika saama oktoobrikuu jooksul. Tiibade vahetust rahastab Emmaste Vallavalitsus ja töö teostab OÜ Lükkepakk.

Et tuulik lõplikult korda saaks, on vaja vahetada tuuliku katus ja saba. Selleks plaanib selts kirjutada projektitaotluse kohaliku omaalgatuse 2016. aasta sügisvooru ja toetada on lubanud ka Emmaste Vallavalitsus.

Kontaktandmed

  • Valgu küla
    Emmaste vald
    Hiiumaa, 92011
  • 46 97 773