Külaselts MUHV sai kohaliku omaalgatuse programmi 2015. aasta sügisvoorus toetuse taotlusele “Harju-Rätsepa tuuliku konserveerimiskava koostamine ning trepi ja lava taastamine”. Toetuse summa on 1357 eurot ja seltsipoolne omafinantseering 164 eurot.

Toetuse abil on valminud Muinsuskaitseametiga kooskõlastatud Harju-Rätsepa tuuliku konserveerimistööde kava (Koppel Koppel Arhitektid OÜ) ja tuulikule on paigaldatud uus trepp ning plarvorm. Kuna ajalooliselt oli platvorm tagaseina laiune ja puudus piire, siis on nii tehtud ka uus platvorm. Trepi ja platvormi tööd teostas OÜ Lükkepakk.

Kuna jaanuaritormis murdusid tuuliku tiivad, siis on tellitud tuulikule ka uued tiivad, mis peaks paika saama oktoobrikuu jooksul. Tiibade vahetust rahastab Emmaste Vallavalitsus ja töö teostab OÜ Lükkepakk.

Et tuulik lõplikult korda saaks, on vaja vahetada tuuliku katus ja saba. Selleks plaanib selts kirjutada projektitaotluse kohaliku omaalgatuse 2016. aasta sügisvooru ja toetada on lubanud ka Emmaste Vallavalitsus.

Categories: Uudised