Külaselts MUHV on asutatud 6. veebruaril 1998.a. ja koondab enda ümber nelja Emmaste osavalla küla ( Muda, Ulja, Harju ja Valgu) elanikke. Külanimede esitähtedest on tuletatudki seltsi nimi. Hetkel on seltsil 21 liiget, kuid seltsi poolt korraldatud ettevõtmistes osaleb märksa rohkem inimesi. Seltsi eestvedamisel ja Emmaste osavalla toetusel toimuvad peamised piirkonna elanikele mõeldud üritused ja ettevõtmised.

Aastatel 1998 – 2006 oli seltsi töö põhiliseks eestvedajaks Marju Hadje.

6. veebruaril 2021. a toimunud üldkoosolekul valiti seltsile uus juhatus ja sinna kuuluvad Eike Soomsalu (Ulja küla), Heli Üksik (Harju küla), Heli Lige (Muda küla) ja Vello Maripuu (Valgu küla).
Koostatud on MUHVi piirkonna arengukava, esialgu aastani 2008 ja tänaseks on see uuendatud aastani 2020.
Väga hea koostöö on Emmaste osavallaga, kellega on sõlmitud rendileping Valgu seltsimaja kasutamiseks kuni aastani 2027. Seega on MUHVil olemas mõnus pesa, kuhu kõik ümbruskonna inimesed teretulnud.

Tegevustest: 23 tegevusaasta jooksul on toimunud rohkesti seltsiüritusi, on töötanud mitmesugused ringid ja kursused (täiskasvanute kunsti- ja võimlemisring, vitspunutiste valmistamine, lapitöö ring, inglise ja rootsi keele õpe, lastele kunsti- ja meisterdamisring, näitering, õmbluskursus). 2 üritust – suvised kunstipäevad ja rahvapidu Harju tuuliku juures – olid aastaid seltsi tunnusüritused, mis nüüdseks on liidetud kokku seltsi piirkonna külade päevaks.

Seltsimaja on võimalik kasutada eelnevalt seltsi juhatusega kokku leppides (Heli Üksik – 5691 2640)