Projekti eesmärk: Harju-Rätsepa vana, amortiseerunud ja ohtliku kiige asemel on rajatud uus külakiik. 
Projekti tulemusena on muinsuskaitse all oleva Harju-Rätsepa tuuliku juurde ehitatud uus külakiik, mis annab olemasolevale taristule (tuulik, piknikulaud ja pingid, parkla) juurde atraktiivsust ja aitab elus hoida eestlastele omast kiigekultuuri. Külakiik annab piirkonna lastele ja noortele võimaluse tulla kodust välja kiikuma ja omavahel otse suhelda. Lisaks tõstab külakiik Harju-Rätsepa tuuliku tähtsust turismiobjektina Emmaste osavallas ja Hiiumaa vallas, meelitsades peatuma erinevaid sihtgruppe.

Külakiiged on läbi aegade olenud osa külamaastikest – nii ka Hiiumaal Harju külas. Külaselts MUHV soovib taastada 2017. aastal purunenud külakiige Harju-Rätsepa tuuliku kõrval, et taas pakkuda kiikumise rõõmu nii koahlikele noortele, piirkonna suvehiidlastele kui ka kõigile teistele Hiiumaa elanikele ja külalistele.

Projekti kogumaksumus on 2760 eurot, millest Kohaliku omaalgatuse programmi toetus on 1576 eurot ja Hiiumaa valla projektitoetus 1184  eurot. 

3. märtsil 2022 sai ajalooks Harju tuuliku juures üle 10 aasta püsti olnud külakiik. Aga aprilli lõpuks on sama koha peal juba täiesti uus kiik. Ehitajad käisid täna vana kiike lammutamas. Pehkinud palkidest saab küla jaanituli, aga kõik metallosad lähevad käiku uue kiige juures. Uue kiige ehitab Lükkepakk OÜ ja kiige ehituse rahastuseks saime toetust Hiiumaa valla 2021. aasta projektitoetusest ning kohaliku omaalgatuse programmist.

   

     

Uue kiige ehitamine

Uus külakiik Harju -Rätsepa tuuliku juures on valmis! Meenutuseks väike pildigalerii kiige ehitamisest 11.-13.märtsil 2022. Kiige ehitas Lükkepakk OÜ ning ehitamist toetasid Hiiumaa vald (2021.aasta projektitoetus) ja kohaliku omaalgatuse programm. Head kiikumist!