Valgu seltsimaja on ehitatud 1960-ndal aastal kolhoos „Komnoor“ (hilisem „Sõprus“) sööklaks. Kolhooskikorra lõppedes läks hoone eravaldusesse, maja ehitati natuke ümber ja majas tegutses Valgu baar. Peale külaseltsi moodustamist ostis Emmaste vald maja ja 1998. aastast tegutseb majas külaselts MUHV. Aastate jooksul on seltsimajas läbi viidud erinevaid üritusi ja koolitusi. 2004. aastal vahetati SAPARDi rahastusega ja valla abiga majal katus, aknad ja uksed. Endine söökla sahvriruum ehitati avalikuks internetipunktiks ja vana amortiseerunud ahju asemele paigaldati Bullerjan tüüpi ahi. Remontimata jäi köök ja soojustamata kogu maja. Majas on olnud ka veeavarii, mille käigus purunes majja tulev veetoru (maja ehitamise ajast pärinev) ja see halvendas maja seisukorda veelgi. Kuna maja on enamuse aastast külm, köögiosa ning muud olmeruumid remontimata ja ebafunktisonaalsed on praegu maja kasutatavus väga väike ja piiratud. Piirkonnas puudub ka muu ruum, kus seltsi ja kogukonna üritusi korraldada.

Probleemi lahenduseks on seltsimaja rekonstrueerimine – kogu maja soojustamine ning ruumide (saal ja köök) muutmine funktsionaalsemaks. Ettevalmistustööna valmis 2012 – 2013. aastal LEADER programmi toetusega Valgu seltsimaja rekonstrueerimisprojekt (KAMP Arhitektid OÜ). Peale maja rekonstrueerimist on Valgu seltsimajas loodud paremad tingimused seltsitegevuseks, vaba aja veetmiseks, kultuuritegevuseks ja kohaliku piirkonna väikeettevõtluse edendamiseks (seltsimaja köök toimib kogukonnaköögina). Rekonstrueeritud seltsimajas saab korraldada erinevaid koolitusi ja töötubasid ning muid kogukonna- ja seltsiüritusi.

Külaselts MUHV esitas taotluse MTÜ Hiidlaste Koostöökogu 2017. aasta II taotlusvooru meetmesse 2 ja sai taotlusele osalise toetuse. 

Projekti abikõlbulik maksumus on 75 158,79 eurot, millest LEADER toetus on 44 832,47 eurot. Projekti omaosaluse tasumisega toetab Hiiumaa Vallavalitsus.