“Valgu seltsimaja rekontsrueerimine” on lukustatud

Valgu seltsimaja rekontsrueerimine

Valgu seltsimaja on ehitatud 1960-ndal aastal kolhoos „Komnoor“ (hilisem „Sõprus“) sööklaks. Kolhooskikorra lõppedes läks hoone eravaldusesse, maja ehitati natuke ümber ja majas tegutses Valgu baar. Peale külaseltsi moodustamist ostis Emmaste vald maja ja 1998. aastast tegutseb majas külaselts MUHV. Aastate jooksul on seltsimajas läbi viidud erinevaid üritusi ja koolitusi. 2004. aastal vahetati SAPARDi rahastusega ja valla abiga majal katus, aknad ja uksed. Endine söökla sahvriruum ehitati avalikuks internetipunktiks ja vana amortiseerunud ahju asemele paigaldati Bullerjan tüüpi ahi. Remontimata jäi köök ja soojustamata kogu maja. Majas on olnud ka veeavarii, mille käigus purunes majja tulev veetoru (maja ehitamise ajast pärinev) ja see halvendas maja seisukorda veelgi. Kuna maja on enamuse aastast külm, köögiosa ning muud olmeruumid remontimata ja ebafunktisonaalsed on praegu maja kasutatavus väga väike ja piiratud. Piirkonnas puudub ka muu ruum, kus seltsi ja kogukonna üritusi korraldada.

Probleemi lahenduseks on seltsimaja rekonstrueerimine – kogu maja soojustamine ning ruumide (saal ja köök) muutmine funktsionaalsemaks. Ettevalmistustööna valmis 2012 – 2013. aastal LEADER programmi toetusega Valgu seltsimaja rekonstrueerimisprojekt (KAMP Arhitektid OÜ). Peale maja rekonstrueerimist on Valgu seltsimajas loodud paremad tingimused seltsitegevuseks, vaba aja veetmiseks, kultuuritegevuseks ja kohaliku piirkonna väikeettevõtluse edendamiseks (seltsimaja köök toimib kogukonnaköögina). Rekonstrueeritud seltsimajas saab korraldada erinevaid koolitusi ja töötubasid ning muid kogukonna- ja seltsiüritusi.

Külaselts MUHV esitas taotluse MTÜ Hiidlaste Koostöökogu 2017. aasta II taotlusvooru meetmesse 2 ja sai taotlusele osalise toetuse. 

Projekti abikõlbulik maksumus on 75158,79 eurot, millest LEADER toetus on 44832,47 eurot. Projekti omaosaluse tasumisega toetab Hiiumaa Vallavalitsus.

Seletuskiri

Asendiplaan
Põhiplaan
Lammutuse plaan
Vaated
Lõiked
Konstruktsioonitüübid
Saali lae sõlmed
Avatäited
Sisekujunduse plaan
Siseviimistlustabel
Valgustite spetsifikatsioon

17. jaanuaril 2019 toimus külaselts MUHV laiendatud üldkoosolek, mille peamine teema oli seltsimaja remont LEADER projekti toetusega. Ühiselt jõudsime otsusele, et loobume LEADER projektitoetusest ja teeme Hiiumaa valla toetusega korda seltsimaja köögi ja tagumise koridori, endisest kolikambrist teeme dušširuumi, korrastame seltsimaja elektrisüsteemi ja lihvime saali põranda. Seltsimaja remont algas 19. veebruaril ja 1. aprilliks olid suuremad remonditööd valmis. Remonditööd teostas OÜ Tarfiks, põranda lihvis Dedmoros OÜ ja elektritööd teostas FIE VIlmar Veevo. Lisaks lasime paigaldada korstende otsa mütsid, et lumi ja sulavesi enam korstendesse ei valguks, katusele statsionaarse redeli ja maja tahakülge vihmaveerennid. Selle töö teostas OÜ Toode.