Külaseltsist MUHV

Külaselts MUHV on asutatud 6. veebruaril 1998.a. ja koondab enda ümber nelja Emmaste valla küla ( Muda, Ulja, Harju ja Valgu) elanikke. Külanimede esitähtedest on tuletatudki seltsi nimi. Hetkel on seltsil 25 liiget, kuid seltsi poolt korraldatud ettevõtmistes osaleb märksa rohkem inimesi. Seltsi eestvedamisel ja Emmaste valla toetusel toimuvad peamised piirkonna elanikele mõeldud üritused ja ettevõtmised.

Aastatel 1998 – 2006 oli seltsi töö põhiliseks eestvedajaks Marju Hadje.

2010. a. valiti seltsile uus juhatus ja sinna kuuluvad Heli Üksik, Diana Leenurm (Harju küla), Heli Lige (Muda küla) ja Enn Sutting (Valgu küla).
Koostatud on MUHVi piirkonna arengukava, esialgu aastani 2008 ja tänaseks on see uuendatud aastani 2020.
Väga hea koostöö on Emmaste vallaga, kellega on sõlmitud rendileping Valgu seltsimaja kasutamiseks kuni aastani 2027. Seega on MUHVil olemas mõnus pesa, kuhu kõik ümbruskonna inimesed teretulnud.

Tegevustest. 15 tegevusaasta jooksul on toimunud rohkesti seltsiüritusi, on töötanud mitmesugused ringid ja kursused (täiskasvanute kunsti- ja võimlemisring, vitspunutiste valmistamine, lapitöö ring, inglise ja rootsi keele õpe, lastele kunsti- ja meisterdamisring, näitering, õmbluskursus). Seltsimajas on üles pandud kangasteljed. Kõik soovijad saavad endale kaltsuvaipa kududa. Seltsimajas on võimalik mängida koroonat ja lauamänge, vaadata filme, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja printer- koopiamasinat.
2 üritust – suvised kunstipäevad ja rahvapidu Harju tuuliku juures – olid aastaid seltsi tunnusüritused, mis nüüdseks on liidetud kokku üle aasta toimuvateks seltsi piirkonna külade päevaks.

2013. aastal valmis LEADER programmi toel seltsimaja rekonstrueerimise projekt, tänu millele loodame tulevikus seltsimaja muuta soojemaks ja hubasemaks ning rohkem võimalusi pakkuvaks.

Seltsimaja on võimalik kasutada eelnevalt seltsi juhatusega kokku leppides (Heli Üksik – 5691 2640)