Pühapäeval, 14. juulil, toimus tegus õppepäev, mille käigus õpiti pärandkultuuriaastale kohaselt erinevate taimedega lõnga värvimist.
Esialgu oli plaanis korraldada õppepäev Valgu seltsimajas, aga kuna esialgselt plaanitud 2-3 värvitaime asemel oli värvimiseks ette valmistatud 4 taime, siis oleks Valgu seltsimaja köök osalejatele väikseks jäänud. Samuti soosis ilus ja kuiv suveilm töötamist õues ja nii toimuski töötuba Harju külas Uustalu talu õuel. Õppepäeval osales 5 inimest, mis oli ka täiesti optimaalne arv, sest nii sai iga osaleja toimetada 1 värvipotiga kogu protsessi jooksul. Värvitaimedeks olid mets-haraputk, sookail ja naistepuna ning rabarberijuur. Tulemusena võeti neljast erinevast värvipotist välja 22 loodusvärvilist lõnga. Seda kõike sai teha kavalalt valget ja halli lõnga ning abivahendina loodussõbralikke peitse kasutades. Kõik õppepäeval osalejad said kõigist värvitud lõngadest kaasa värvinäidiste komplekti koos põhjaliku infoga kasutatud taimede ja peitside kohta.
Värvimiseks kasutasime hiiumaist valget ja halli lõnga, peitsina maarjajääd. Juhendajaks oli Airi Gailit Tartust. Õppepäeval osales ka Harju külas elav Aivi Maandi, raamatu “50 tarvilikku värvitaime” autor, kes rääkis oma kogemustest taimedega värvimisel ja raamatu valmimisest. Kõik õppepäeval osalenud jäid päevaga väga rahule.
Õpitoa korraldamist toetas Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp 150 euroga.